į pradžią turinys susisiekite

Naujienos
spausdinti
Šventas laukimo laikas...

Tu pasninkaudamas nusiprausk veidą, kad ne žmonėms rodytumeis pasninkaująs, bet savo Tėvui, kuris yra slaptoje. Ir tavo Tėvas, regintis slaptoje, tau atlygins. (Mt 6, 16-18)

 

 

Prasidėjo šventas ir tylus laukimo laikas, kuomet širdis apvalome nuo skubėjimo, triukšmo, ilgimės tylos ir apmąstymų...

Adventas – tai Kristaus atėjimo laukimas. Šiuo metu nekeliamos vestuvės, muzika pritildoma, gimtadienių šventimai nukeliami į Kalėdinį laikotarpį, penktadieniais reikia laikytis pasninko, viso advento metu ir Kūčių dieną reikia vengti bet kokio alkoholio. Taip elgtis derėtų keturias savaites iki Kalėdų. Advento laiku sutaupytą maistą prasminga atiduoti neturtingam kaimynui.

Adventas – susilaikymo metas, tad būkime protingi ir karštligiškai nepasiduokime prekybos centrų diktuojamam šurmuliui.

Ankstyvą sekmadienio rytą kunigas Giedrius pašventino advento vainikus. Taip pat derėtų pabrėžti, jog parapijoje šiais metais dar tik pirmąjį kartą vyko šių vainikų konkursas. Labai daug nuostabių vainikų tą rytą puošė Altorių – juos darė šeimos, vaikai ir seneliai. Žmonės vertino, vieniems patiko keletas, kitiems patiko visi. Bet klebonas vis tiek turėjo paskelbti vienintelį nugalėtoją.

Trečiąją vietą adventinio vainiko gražume laimėjo Elvyra Guogienė, antrąją Janina Rimavičienė, o pirmąją Jūratė Balkuvienė. Visos buvo apdovanotos. J. Balkuvienės adventinis vainikas praleis prie Altoriaus visą adventinį keturių savaičių laikotarpį.

Tą patį rytą jau buvo pašventinti ir Kalėdaičiai, jų laužymas ir pasidalijimas prie Kūčių stalo liudija šeimos vienybę.

Klebonas Giedrius Maskolaitis nuoširdžiai pakvietė prisijungti prie socialinės atskirties mažinimo, pašventino gražiai pintinėlėje sudėtas „Caritas“ žvakeles ir paaiškino parapijiečiams kam bus išleisti surinkti pinigėliai.

Turime tiek mažai laiko, išnaudokime advento laiką prasmingai. Tyla, susilaikymas, malda, apmąstymas ir geras darbas.

 

Jūratė TC 
Jonavos šv. apaštalo Jono parapija